Skuteczne ulotki

 

Ulotki w Warszawie, utrapienie czy skuteczna forma reklamy?

Codziennie otwierając skrzynkę pocztową możemy natrafić na morze ulotek, wysypujących się wprost na ręce. Ulotki reklamowe mają różne formy, kolory, formaty, treści. Cechą łączącą je wszystkie jest chęć przykucia naszej uwagi. Jesteśmy potencjalnymi klientami dla wielu firm i instytucji.

  • Czy interesuje nas treść ulotki?
  • Czy istnieje skuteczna metoda przykucia uwagi w przypadku ulotki?
  • Czy ulotki nie znudziły się?

Ulotki na trwałe wpisały się nie tylko w klimat skrzynek pocztowych ale także miast: ulotki spotykane w przejściach podziemnych, na skrzyżowaniach czy ulicach Warszawy często powodują irytację przechodniów. Ile razy zdarza się, że spiesząc się gdzieś, stojąc na przejściu otrzymujemy do ręki ulotkę? Codziennie mijamy kilka, kilkanaście, roznosicieli ulotek stojących w różnych punktach miasta. Zazwyczaj biorąc ulotkę do ręki nie mamy czasu by przyjrzeć się i zapoznać się z jej treścią, a gdy trafiamy przypadkiem na kosz, wyrzucamy ją, nie patrząc nawet czego dotyczyła. Często taki los spotyka ulotki w Warszawie.
Jaka powinna być ulotka, byśmy chcieli ją zatrzymać?

Bardzo rzadko możemy spotkać ludzi, którzy po zapoznaniu się z ulotką, skorzystali z propozycji usług, kupna produktów w niej przedstawionych. Jak więc powinna wyglądać idealna ulotka, która zainteresuje nas w wystarczającym stopniu, byśmy chcieli ją zatrzymać w kieszeni?

 

Cechy współczesnych ulotek

Przyjrzyjmy się ulotkom na przykładzie Warszawy. Ulotki w Warszawie są jednymi z najczęściej wyrzucanych śmieci do kosza. Z jednej strony otrzymujemy kolorowe kartoniki oferujące nam „szczęście” z drugiej zaś przeładowanie informacjami. Zły przekaz i nieprawidłowo skonstruowana ulotka odstrasza, nie zachęca do skorzystania. Co decyduje? Jedna sekunda – to jest czas w jakim podejmujemy decyzję czy ulotka zostaje w naszej kieszeni czy ląduje w koszu na śmieci.

Ta jedna sekunda pozwala nam ocenić czy ulotka jest w jakikolwiek sposób atrakcyjna dla nas, przydatna. Ulotka, która zachęca do zatrzymania to taka, która jest prezentem, z którego możemy realnie skorzystać. Ulotki w Warszawie, jak pokazują badania, są niedopracowane i nudne.

 

Cechy ulotki idealnej

Oto kilka cech ulotek, które mogą zachęcić a nie zniechęcić potencjalnego klienta:

  • „ulotki- prezenty” – dzięki niej możesz skorzystać z jakiegoś darmowego bonusa,
  • „ulotki- bilety wstępu”- jest to atrakcyjna forma rozreklamowania np. nowego lokalu,
  • „ulotki- zniżki”- ulotki, które proponują zniżkę są cenione przez klientów ponieważ są atrakcyjne. Od razu widać realne korzyści dla klienta.
  • treść- treść ulotki nie może być przeładowana, potencjalny „czytelnik” ulotki nie ma czasu na przeczytanie wszystkiego – spójne, krótkie hasła z konkretnymi zaletami danego produktu czy usługi łatwiej trafiają do odbiorcy.
  • ważny jest nagłówek ulotki – to on przykuwa uwagę!
  • indywidualizm- nie operuj pustymi sloganami, przedstaw cechy indywidualne danego produktu czy usługi,
  • motywuj ulotką – np. często stosuje się zabieg promocji czasowej na określony przedział czasowy

Dobra ulotka – mniej znaczy więcej

Ulotki powinny przykuwać uwagę nie tylko bogatą i wymyślną szatą graficzną, ale przede wszystkim treścią. Warto umieścić dane adresowe by uwierzytelnić wizerunek firmy, jednak pamiętajmy o tym by nie przeładować ulotki nimi. Wystarczy jeden numer telefonu i adres! Im więcej niepotrzebnych informacji tym większa dezorientacja i rozdrażnienie czytającego oraz mniejsza szansa na pozyskanie potencjalnego klienta. Ulotki zwykle są rozdawane na ulicach większych miast. Ulotki w Warszawie możemy spotkać niemal na każdym kroku. Warto zatem zainwestować w prawidłowy projekt ulotki, czytelność, przejrzystość a jednocześnie zachęcić klienta do zatrzymania ulotki. Warszawa, to miasto, gdzie zwykły odbiorca przyzwyczaił się, znudził się wręcz ulotkami. Zaskoczenie, przykucie uwagi ulotką wymaga od nas znacznie większych nakładów pracy! Jeśli zastanawiasz się warto zainwestować w profesjonalne ulotki, które pojawią się w Warszawie lub innych polskich miastach, zainwestuj we współpracę z naszą firmą. Ulotki, które wykonujemy spełniają te wszystkie wymagania! Zgłoś się do nas, zaprojektuj lub skorzystaj z gotowych propozycji- stwórz ulotkę dla swojej firmy, która nie zostanie wrzucona do kosza!

Zamów profesjonalne ulotki reklamowe i zdobądź rozgłos w Warszawie!